Як розпізнати брехню в резюме?

Резюме – один з кращих способів заочно познайомитися з кандидатом і скласти про нього перше враження. Освіта, досвід роботи, володіння мовами та інші важливі в роботі навички – перше, на що звертає увагу роботодавець. Однак, як показує практика багатьох рекрутерів, більше половини претендентів вказують в резюме неправдиву інформацію, а кожен четвертий значно перебільшує свої досягнення.
Поговоримо про те, як роботодавці можуть розпізнати псевдопрофесіоналов й уберегти себе від співпраці з ними.

Внутрішнє дослідження
Перш ніж запросити потенційного співробітника на особисту співбесіду більш детально вивчіть його резюме. Особливу увагу слід приділити розділах «Освіта», «Досвід роботи та посадові обов’язки», «Володіння іноземними мовами» і «Професійні навички», так як їх прикрашають найчастіше – додають неіснуюче освіту, що відповідає бажаної посади, вказують неіснуючі знання і вміння або більш значущі посади. Тому, якщо резюме виглядає абсолютно ідеально щодо пропонованої вами посади, швидше за все, варто задуматися і продовжити досліджувати його на наступних етапах.

Соцмережі як джерело інформації
У наш час соцмережі можуть розповісти про людину більше і достовірніше, ніж найдетальніше резюме. Тому, якщо ви засумнівалися в якомусь з пунктів – загляньте в профайли кандидата в Facebook або LinkedIn. Можливо, там Ви не зможете знайти всю інформацію, яка вас цікавить, але дані про освіту, місцях роботи і займаних посадах, найімовірніше, там вказані.

Важливість рекомендацій
Найпростіший спосіб отримати достовірну інформацію про зазначені місцях роботи кандидата – зв’язатися з компаніями, які вказані в резюме. Для цього не обов’язково обдзвонювати всіх – двох-трьох дзвінків буде досить, щоб зрозуміти загальну ситуацію. Можна навіть попросити самого здобувача вказати контакти організацій, які нададуть рекомендації. Таким чином стане ще простіше з’ясувати чи є чого йому боятися або що приховувати.

Питання і завдання
Розкрити обман в резюме допоможуть конкретні питання, що стосуються інформації, наданої в резюме. Якщо Ви запідозрили здобувача в обмані – задавайте прямі запитання щодо професійної тематики.
Наприклад, засновник Tesla Ілон Маск, на співбесіді просить вирішити якусь технічну проблему. Якщо кандидат надає поетапне її рішення, то з ним можна працювати. А якщо претендент не може вирішити поставлене завдання, то робота з ним неможлива.
І останнє – не нехтуйте перевіркою резюме на достовірність інформації, адже від цього залежать результати пошуку і остаточний вибір кандидата, а відповідно, і якість роботи в команді.

Тренди навчання 2019
Навчання персоналу - must have для компаній, які планують займати лідируючі позиції в бізнесі. Сьогодні з цією тезою вже мало хто сперечається.
Читати
Digital ера в HR і рекрутингу
У сучасному світі технологій регулярно відбуваються зміни, які впливають на всі сфери.
Читати
Синдром самозванця: що це таке і як його позбутися
Ви ловили себе на думці, що недостатньо компетентні в своїй справі або що не відповідаєте займаній посаді?
Читати