Як розпізнати брехню в резюме? - Consult Business Partner

Як розпізнати брехню в резюме?

Резюме – один з кращих способів заочно познайомитися з кандидатом і скласти про нього перше враження. Освіта, досвід роботи, володіння мовами та інші важливі в роботі навички – перше, на що звертає увагу роботодавець. Однак, як показує практика багатьох рекрутерів, більша частина претендентів вказують в резюме неправдиву інформацію, а кожен четвертий значно перебільшує свої досягнення.
Поговоримо про те, як роботодавці можуть розпізнати псевдопрофесіоналов й уберегти себе від співпраці з ними.

Внутрішнє дослідження
Перш ніж запросити потенційного співробітника на особисту співбесіду більш детально вивчіть його резюме. Особливу увагу слід приділити розділах «Освіта», «Досвід роботи та посадові обов’язки», «Володіння іноземними мовами» і «Професійні навички», так як їх прикрашають найчастіше – додають вигадану освіту, що відповідає до бажаної посади, вказують відсутні знання і вміння або більш значущі посади. Тому, якщо резюме виглядає абсолютно ідеально щодо пропонованої вами посади, швидше за все, варто задуматися і продовжити досліджувати його на наступних етапах.

Соцмережі як джерело інформації
У наш час соцмережі можуть розповісти про людину більше, ніж найдетальніше резюме. Тому, якщо ви засумнівалися в якомусь з пунктів – загляньте в профайли кандидата в Facebook або LinkedIn. Можливо, там Ви не зможете знайти всю інформацію, яка вас цікавить, але дані про освіту, місцях роботи і займаних посадах, найімовірніше, там вказані.

Важливість рекомендацій
Найпростіший спосіб отримати достовірну інформацію про зазначені місцях роботи кандидата – зв’язатися з компаніями, які вказані в резюме. Для цього не обов’язково обдзвонювати всіх – двох-трьох дзвінків буде досить, щоб зрозуміти загальну ситуацію. Можна навіть попросити самого здобувача вказати контакти організацій, які нададуть рекомендації. Таким чином стане ще простіше з’ясувати чи є чого йому боятися або що приховувати.

Питання і завдання
Розкрити обман в резюме допоможуть конкретні питання, що стосуються інформації, наданої в резюме. Якщо Ви запідозрили пошукача в обмані – ставте прямі запитання щодо професійної тематики.
Наприклад, засновник Tesla Ілон Маск, на співбесіді просить  розв’язувати якусь технічну проблему. Якщо кандидат надає поетапне її рішення, то з ним можна працювати. А якщо претендент не може вирішити поставлене завдання, то робота з ним неможлива.
І останнє – не нехтуйте перевіркою резюме на достовірність інформації, адже від цього залежать результати пошуку і остаточний вибір кандидата, а відповідно, і якість роботи в команді.

Что нас ждет на рынке труда в 2022 году
За последние 2 года рынок кардинально изменился. Тенденции, которые начинали зарождаться, получили активное развитие или погибли.  Мы начали жить в новой реальности. Компании и сотрудники прошли серьезную трансформацию и продолжают меняться.  С чем же нам придётся работать в 2022 году и на что стоит обратить внимание?  Давайте посмотрим) В 2021 году получили активное развитие сегменты рынка, которые планируют […]
Читати
ТОП – 5 YouTube каналів для HR та рекрутерів
Найбільш цікаві канали для HR та рекрутерів, які допоможуть прокачати свої знання
Читати
Як подолати стан професійного вигорання?
5 заходів екстреної реанімації
Читати