Планування потреби в лінійному персоналі

Лінійний персонал – хто це?

Лінійний персонал – це фундамент будь-якої організації чи підприємства. Це ті люди, які виконують рутинну роботу, що є важливою для компанії , але вони обіймають посади , які не потребують особливого досвіду та кваліфікації.

На будь-якому підприємстві чисельність саме лінійного персоналу значно перевищує кількість спеціалістів, адже спеціалісти вищого рангу працюють з тим, що попередньо підготував лінійний персонал.

Тому потреба в працівниках цього рівня завжди нагальна, адже як тільки з системи зникає один елемент – сповільнюється або зупиняється робота всього механізму.

Особливості та умови планування підбору лінійного персоналу

Будь-якій організації знайома ситуація, коли працівник потрібен терміново «на вчора», а пошук насправді може зайняти не один день. Планування потреби в лінійному персоналі допоможе максимально уникнути таких випадків і налагодити ефективну та безперервну роботу.

Розглянемо ситуації коли потрібні нові працівники та яким чином краще їх шукати.

1.Планова необхідність
У річне планування закладена певна кількість вакансій і це відомо заздалегідь.
Розрахувати терміни закриття вакансії можна за допомогою статистики попередніх років. Проте, важливо враховувати, якщо кандидат буде знайдений завтра, то приступити до виконання своїх обов’язків він зможе, як правило, не раніше ніж через 2 тижні.
Якщо ж мова йде про пошук за інших умов (наприклад в іншому регіоні чи на нову вакансію, де ще немає досвіду та статистики) час пошуку потрібно збільшити орієнтовно втричі.

2.Планова необхідність з обмеженням в часі
Ця умова актуальна тоді, коли, наприклад, працівник буде звільнений, але не в терміновому порядку або він планує звільнятися і готовий працювати до моменту поки не буде знайдений кандидат на його місце. Тоді така вакансія розглядається як першочергова на закриття і для цього надається максимально короткий термін.

3.Термінова необхідність
Терміново потрібно приступати до пошуку кандидатів на вакансію якщо працівник звільняється без попередження чи його потрібно негайно звільнити через невідповідність або інші обставини.

Аби уникнути ситуацій з позначкою «терміново» потрібно регулярно проводити аналіз за крайні роки та виводити статистику того, який відсоток персоналу потрібно замінювати протягом кожного місяця. Важливо врахувати сезонність, адже для деяких регіонів це суттєво впливає на ситуацію в компанії.

Щоб у ситуації особливої терміновості бути максимально підготовленим потрібно використовувати безперервний пошук, мати базу потенційних кандидатів та, за необхідності, закрити вакансію в короткий термін та без втрат для підприємства.

4.Передбачувана необхідність

У деяких випадках звільнення працівників і потенційна потреба в пошуку нових пов’язані з серйозними змінами в компанії: зміна розташування, графіка роботи, перехід на альтернативну систему оплати чи зміна керівництва. Тому необхідно проаналізувати ситуацію і заздалегідь визначити ймовірність звільнень та їх кількість.

Як результат,  можливо уникнути термінового та хаотичного пошуку персоналу і мати час для якісного підбору на потенційні робочі місця.

Таким чином, планування потреби в персоналі в усіх розглянутих випадках допоможе уникнути авралу при пошуку і відборі нових співробітників.

Якщо ви хочете дізнатися про послугу з підбору персоналу, то детальну інформацію можете отримати за цим посиланням  або можете зателефонувати за номером +38 (044) 227 0 226.

Емоційна освіченість HR
Емоційна освіченість - це основа як для керівників різних рівнів, які працює з колективом, так і для HR-фахівців різних напрямків.
Читати
Мотивація лінійного персоналу
Лінійний персонал часто сприймають як некваліфікований, який не є ключовим інструментом для досягнення цілей компанії, хоча його завдання забезпечити безперебійність і ефективність виробничих.
Читати
Аудит бренду роботодавця
Розвивати бренд роботодавця потрібно постійно, адже від нього залежить загальна думка про компанію та ставлення потенційних кандидатів до неї.
Читати