Життя в ритмі нон-стоп, улюблена робота 24/7, на вас супер-важливі завдання та декілька проектів одночасно, успіх крокує в ногу з вами і ви один з експертів, яких цінують та до думки яких прислухаються – усе ідеально! Але одного дня стається щось незрозуміле – прокинутися на роботу вдається з п’ятого дзвінка будильника, ніщо не радує, енергії вистачає хіба що на те, щоб дійти до кавового автомата і, здається, що життя проходить повз?
Вітаємо, ви в клубі спалених робою сердець або, іншими словами, ви емоційно вигоріли й потребуєте реанімаційних заходів н-е-г-а-й-н-о!
Далі розкажемо про основні реанімаційні лайфхаки, аби вийти з емоційної коми повернутися до активного життя та улюбленої роботи!
1.ХТО ДОБРЕ ВІДПОЧИВАЄ, ТОЙ ДОБРЕ ПРАЦЮЄ
Стара, як світ істина, яку так важко осягнути тим, хто за роботою втрачає відчуття реальності, світу та самого життя, результатом якого і є вигорання.
Тому почати курс варто з відпочинку. Вченими доведено, що довготривала відсутність сонячного проміння провокує депресію, а якщо третину життя ви проводите в офісних стінах, де основними джерелами світла є монітор комп’ютера та лампа денного освітлення, то не дивно, що ваш емоційний стан залишає бажати кращого!
Тому чудовою ідеєю буде взяти відпустку та відправитись назустріч сонцю, морю та тотальній безтурботності або обрати активний відпочинок серед гірського повітря та непідкорених вершин. Альтернативою, без далеких мандрівок та кількагодинних перельотів може бути похід у спа-салон чи заняття йогою!
Загалом, є багато способів отримати нові враження та відновити сили. Обирайте той, який вам до душі та насолоджуйтесь.
2. НАВЧАТИСЯ НІКОЛИ НЕ ПІЗНО ТА ЗАВЖДИ КОРИСНО
Навчання – один з ідеальних засобів проти емоційного вигорання, який має потрійну дію! Рятує від «хвороби», забезпечує новими знаннями та мотивує на нові досягнення.
Під час відпустки чи вихідних подумайте про те, яких знань та навичок вам бракує в роботі та який із напрямків вам цікавий.
Навчання не лише позбавить від хандри, але і відкриє нові горизонти у вашій кар’єрі.
Є безліч профільних тренінгів, курсів підвищення кваліфікації, семінарів, розмовних клубів. Іноді навіть банальні курси англійської дарують приголомшливий заряд енергії: знайомства з новими людьми, підвищення мовного рівня і, одночасно, відпочинок від роботи, адже зміна виду діяльності – це найкращий відпочинок. До того ж, інвестиції в освіту – найбільш надійні та завжди виправдані.
3.СПОРТ – НАДІЙНІ ЛІКИ ДЛЯ ТІЛА ТА ДУШІ
Вчені кажуть, що регулярні заняття спортом провокують вироблення гормону радості, а фізичні навантаження підвищують мотивацію працювати, тому надважливо знаходити у своєму графіку час для спорту. Це не обов’язково мають бути вправи з тренажерами чи виснажливі силові тренування – обирайте те, що вам до душі: східні танці чи йога, плавання чи волейбол, фітнес чи пробіжка.
Активний спосіб життя зарядить вас вилами та енергією. Навіть якщо у вас немає можливості регулярно відвідувати заняття – це не привід відмовлятися від спорту: вечірня прогулянка, велосипед, ковзани або ролики можуть стати чудовою альтернативою. Відпочиньте, зарядіться енергією та враженнями й ніяка депресія вам не страшна!
4.РОБОЧЕ МІСЦЕ – МІСЦЕ СИЛИ
Набагато простіший, але, на подив, дієвий спосіб боротьби з «професійною» депресією – змінити своє робоче місце: зробити його красивим, затишним та зручним для вас. Можна поміняти місце розташування стола – переставити його ближче до вікна чи зони з рослинами.
Викиньте зайве, поскладайте в ящиках стола чи переберіть теки з паперами, витріть пил, купіть красиву канцелярію і ви здивуєтесь як швидко зміниться ваш настрій.
По можливості, якщо це не заборонено правилами компанії, додайте до цього списку приємні дрібниці – наприклад, поставте на робочий стіл кімнатна рослина в горщику, рамку з фотографією близьких чи мотиваційний банер. Працювати стане набагато приємніше. Звичайно, лише прибиранням на робочому місці боротьба з професійним вигоранням не обмежується – цей метод дієво працює в комплексі з іншими.
5. КЕРІВНИК – НАЙКРАЩИЙ ЛІКАР
Якщо ви застосували декілька чи навіть усі із вищезазначених порад, а бажання йти на роботу все ще не виникає, на трудові подвиги серце не кличе й навіть красиве робоче місце не мотиватор, ймовірно, час для відвертих розмов із керівником. Хоча, скоріше за все, він уже й так помітив ваш пасивний настрій, зниження ефективності роботи та тотальну хандру. Варто поговорити й пояснити, що ви втомилися від одноманітності або навпаки, надмірного різноманіття в роботі, хочете змін, росту та «свіжого повітря».
Компетентний та адекватний керівник оцінить вашу відвертість та бажання розвиватися. Тим більше, програма мотивації співробітників – це його прямий обов’язок. І він реально може допомогти вам – організувати цікаве відрядження, довірити роботу над новим проектом чи мотивувати до створення власного – словом, зробити так, щоб ви могли максимально проявити свої таланти та відчути себе невід’ємною складовою успіху компанії
І пам’ятайте: аби не вдаватися до екстреної реанімації свого емоційного стану краще не доводити його до критичних показників!
Більше відпочивайте, проводьте час там і з тими, де вам добре, знаходьте щось хороше в кожному дні та знайте – ви можете все, але інколи потрібно зупинитися і просто не робити нічого!